Optymalizacja - informacje ogólne

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych (SEO – search engine optimization) jest usługą polegającą na poprawie serwisu internetowego, aby ułatwić jego identyfikację oraz nawigację dla wyszukiwarek internetowych.

Google – oraz inne silniki wyszukiwarek – wysyłają do sieci Internet swoje roboty, tzw. Crawlery (dla Google jest nim Googlebot), które przemierzają Sieć przechodząc po odnośnikach na kolejne serwisy indeksując ich treść, która następnie trafia do indeksu wyszukiwarki internetowej.

Im lepiej serwis przygotowany jest na wizytę wspomnianych botów, tym lepiej dla nas i tym większa szansa na wysokie pozycje.

Dlaczego warto zlecić optymalizację?

Optymalizację SEO warto zlecić, aby zwiększyć widoczność swojego serwisu internetowego w wyszukiwarkach internetowych. Jest ona filarem dalszych działań związanych z SEO – czyli pozycjonowaniem. Im lepiej zoptymalizowany serwis, tym łatwiej go wypozycjonować.

Czy mój serwis potrzebuje optymalizacji?

Jeżeli Twoja strona czy portal powstawały bez udziału specjalisty ds. SEO – na pewno istnieją w niej elementy, które należy poprawić.

Jeżeli szukasz osoby, która wykona dla Ciebie optymalizację pod kątem wyszukiwarek internetowych, prześlij do mnie adres swojej strony internetowej na adres: seo@seogrizzly.pl